Čtvrťáci pátrali po minulosti našeho kraje

Žáci čtvrté třídy navštívili v pátek 22. června expozici Památníku Velké Moravy ve Starém Městě. Některé informace pro ně byly sice opakování učiva vlastivědy, dozvěděli se však také mnoho nového a zajímavého z historie našeho kraje.

Na vlastní oči si mohli prohlédnout příběh velmože Mojslava, který žil v 9. století ve Velkomoravské říši a mohl se tak potkat s věrozvěsty Konstantinem a Metodějem. Tito učenci, jak je známo, přišli v roce 863 do míst dnešního Velehradu, do centra říše Velké Moravy.

Děti si prohlédly také vykopávky zdejších hrobů včetně hrobů tzv. vampýrů, tedy lidí, kteří byli pohřbeni jiným způsobem, než bylo v tehdejší době běžné. V závěru naší návštěvy v památníku si děti natiskly svá jména v hlaholici, slovanském písmu, které vytvořili známí věrozvěstové.