Závoz 3.11.

Jablka
Jablko – vybrali jsme odrůdu Golden Delicious. Znáte je z předchozích let, tato odrůda je nejrozšířenější světovou tržní odrůdou jablek, pravděpodobně se jedná o křížence odrůd Griemsovo zlatožluté a Reneta zlatá. Připravená jablka byla vypěstována v okolí Piešťan. Jablka jsou bohatá na vitamín C a vlákninu.

Rajčata

Rajčata patří mezi naši nejoblíbenější zeleninu. Posíláme je jako ideální doplněk k plátkovým sýrům, pochutnají si ale i děti škol, které od nás případně sýry neodebírají. Tato červená a voňavá zelenina nemá téměř žádný tuk, jsou bohatá na vitamíny C, B, E, z minerálních látek jde zejména o draslík. Obsah přirozených antioxidantů dělá z rajských jablíček potravinu, která zásadně prospívá zdraví, například lykopenu se připisují pozitivní účinky při snižování rizika srdečně-cévních onemocnění, pomáhá udržovat vyrovnanou hladinu krevních tuků, tedy i cholesterolu. Rajčata byla vypěstována ve sklenících v Holandsku.

Eidam 30% plátky 100 g
Eidam plátkový sýr 100g z mlékárny Laktos (ČR). Velmi oblíbený u dětí.

Svačinové mléko 250 ml

NOVINKOU pro tento školní rok je „Čerstvé mléko z Vysočiny“, výrobce MORAVIA LACTO a. s., Mléko je baleno v krabičkách o objemu 250 ml se šroubovatelným uzávěrem.