Planetárium 12.11.2018

V pondělí 12.11. „přijely hvězdy až k nám“. Navštívilo nás Planetárium Morava, které nafouklo svou promítací kopuli přímo uprostřed kulturního domu v Jalubí. Děti si pohodlně lehly do stanu kopule, kde  začala videoprojekce pohádky „O holčičce, která chodila naopak nebo-li hlavou dolů“. Holčička zažívala dobrodružství s pavoukem, sovou, zakrývala lampy v ulici, aby nakonec mohla obdivovat noční nebe plné hvězd. Děti viděly i jednotlivá souhvězdí a měsíc ve všech jeho fázích. Byl to krásný a nezvyklý atraktivní prožitek. Dětem se z kopule moc nechtělo, ale slíbili jsme si, že co nejdříve planetárium opět pozveme. Pomohli jsme stan vyfouknout, nahlídli do jeho „video motoru“, a pak už nashledanou! Plní nových dojmů jsme odcházeli do školky na oběd.