Atletická halová olympiáda

Ve středu 12. 3. jsme byli opět součástí Halové atletické olympiády 1. stupně ve Sportovní hale v Uherském Hradišti, které se zúčastnilo celkem 16 škol. Závodilo se v kategorii mladších (1. – 3. třída) a starších (4. – 5. třída) chlapců a dívek v těchto disciplínách: běh na 30 m a na 60 m, skok z místa, hod míčkem a štafeta. Z nich vzešli individuální vítězové. Zároveň se soutěžilo o pohár pro vítěznou školu za celkový nejvyšší součet bodů ve všech disciplínách. Každá škola měla vždy jedno obsazení v disciplíně.

Po úvodních bězích na 500 m i 30 m jsme na tom byli bodově solidně, všechny děti byly do 10. místa. Nejvíce se dařilo Lucce Šimčákové, která v běhu na 30 m obhájila vítězství z loňska, kdy byla ještě v mladší kategorii. Super úspěch!

Následné technické disciplíny hod a skok pro nás sice už tak vysoce bodované nebyly, ale třikrát se děti vešly do desítky. Na bronzovou medaili se dokonce podařilo dosáhnout Samovi Bílému v hodu míčkem! Další radost pro nás!

Ve štafetách jsme věděli, že medaile nebude daleko a potvrdilo se to – starší holky páté, mladší kluci sedmí. Mladší dívky si vybraly smůlu, kdy jim hned v úvodu spadl kolík a ztrátu už nedohnaly. Ale to je sport a každá zkušenost je k něčemu dobrá.

V konečném pořadí škol nám připadlo pěkném 11. místo, což je dosavadní nejlepší výsledek (navíc jsme neměli bodovány dvě disciplíny z důvodu neúčasti jednoho člena výpravy z důvodu nemoci) –  možnost nahlédnout v přiloženém souboru

Kromě Lucky a Sama se na bodových přírůstcích podíleli a vzorně naši školu reprezentovali:

Anna Smištíková (5. místo, skok z místa); Viktor Malík (5. místo, běh na 500 m); štafeta starších dívek – Tereza Trávníčková, Sára Hubáčková, Lucie Šimčáková, Agáta Balíčková (5. místo); Agáta Balíčková (7. místo, běh na 500 m); Patrik Botek (7. místo, běh na 30 m); štafeta mladších chlapců – Viktor Malík, Patrik Botek, Matyáš Fiala, Samuel Bílý (7. místo); Anna Grebeníčková (8. místo, běh na 30 m); Tomáš Huťka (8. místo, běh na 500 m); Elen Rozsypálková (9. místo, hod míčkem); Ivana Michalčíková (10. místo, běh na 500 m); Jakub Hrňa (skok z místa); Adam Otrusina (hod míčkem).