DEN SE ZAHRÁDKÁŘI

V pondělí 15. dubna připravili členové ČZS Jalubí pro žáky základní školy dopoledne plné poučení a zábavy. Na pěti stanovištích se seznámili s historií i současnou prací svazu, přímo v terénu jim představili okrasné keře, velikonoční výzdobu, zahradní i pokojové květiny, různé druhy zeleniny i bylinek od semínka přes mladé rostlinky až po plody. Dětem se moc líbilo i u včelařů. Poznaly tam pomůcky včelaře a ochutnaly oplatky s medem i medové perníčky. Obzvlášť se jim líbil skleněný úl s možností pozorovat včelky při práci. Všichni členové zahrádkářského spolku byli vstřícní, ochotně dětem odpovídali a byli výborně připraveni. Děkujeme všem, kteří se na organizaci akce podíleli a navázali na podobné dny, které pro děti v minulých letech chystali členové mysliveckého svazu a sboru dobrovolných hasičů.