Oslava Dne Země

V den 23. 4. jsme oslavili Den Země. Všichni žáci základní školy a mateřské školky se zapojili do akce Ukliďme Česko. Žáci základní školy měli po úklidu Jalubí výukový program zaměřený na pařeziny.

Při úklidu obce jsme na každém uklizeném místě zanechali plakát s tím, že jsme tady byli a uklidili. Děti z první a druhé třídy uklízely v okolí školy. Třetí třída uklízela na dolním konci a čtvrtá a pátá třída uklízela u Jednoty a v okolí horního konce.

Na výukovém programu jsme měli pět stanovišť zaměřených na pařeziny a brouka roháče. Tento program pro nás připravilo Vzdělávací a informační středisko Bílé Karpaty z Veselí nad Moravou.

Byli jsme rádi, že jsme se mohli zapojit do akce Ukliďme Česko a tím uklidit Jalubí. Nelíbilo se nám, že potok byl hodně znečištěný. Věci, které jsme našli, jsme roztřídili a vyhodili do kontejnerů. A proto by se někteří lidé měli zamyslet nad tím, co vyhazují do přírody.

Klára Trávníčková & Aneta Kočendová