Mc Donald´s Cup MLADŠÍ - postup do okresního kola

V pondělí 29. 4. se na travnaté ploše atletického stadionu v UH odehrál oblíbený turnaj základních škol s názvem Mc Donald´s Cup – kategorie mladších.

Naši kluci se ho zúčastnili podruhé a po loňském opatrném seznamování se s turnajem letos bodovali pod vedením koučů Filipa Grebeníčka a Katky Botkové hned v prvním zápase, který vyhráli nad Buchlovicemi v poměru 5:2 (dvakrát skóroval P. Botek a S. Bílý, jednou M. Dobiáš). Také druhý zápas byl v režii jalubských fotbalových nadějí a se ZŠ Za Alejí Uh. Hradiště zvítězili 3:1 (Botek, Šilc, Dobiáš). Tím si v podstatě zajistili postup do čtvrtfinále. Dalším vyhraným zápasem mohli potvrdit převahu a určit si možná „lepšího“ soupeře pro čtvrtfinále, ale těsně prohráli se ZŠ Větrná Uh. Hradiště – Mařatice 1:2 (Botek). Záhy se ale ukázal týmový duch mužstva, protože soupeři ze ZŠ Hluk nedali ani jednu šanci ke vstřelení gólu, zato kluci dali tři (Šilc, Botek – penalta, Bílý). V semifinále kluci narazili na ZŠ Sportovní Uh. Hradiště, obávaného to soupeře již při rozlosování do skupin. Zpočátku zápasu drželi se „sportovkou“ krok a Samovi Bílému se podařilo vstřelit i dva pěkné góly, ale pak už vše měli pod kontrolou soupeři a zápas skončil prohrou pro nás. Následoval boj o 3. místo, kde se opět setkali se soupeřem ze základní skupiny ZŠ Větrnou. Jejich bojovný výkon na výhru ani tentokrát nestačil. I když se klukům nepodařilo bronzovou medaili vybojovat, odvedli na hřišti skvělé výkony a dosáhli vynikajícího výsledku – postupu nejlepších čtyř družstev (z 11 týmů) do okresního kola, které se bude konat v úterý 7. 5. na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uh. Hradišti. Všem držme palce, ať se jim opět daří nejméně tak, jako dnes! Kromě zmiňovaných jmen v článku se o úspěch zasloužili také Viktor Malík, který kromě jednoho zápasu skvěle vychytal v bráně několik střel a další hráči: Tomáš Lakosil, Jan Obdržálek, Jiří Kubát, Matyáš Němec. Děkujeme za skvělou reprezentaci a koučům za jejich čas a vedení.

Nebyl nalezen žádný obrázek