Okresní finále Mc Donald´s Cup

V úterý 7. května mladší kluci ve stejné sestavě jako při okrskovém kole turnaje základních škol v malé kopané s názvem Mc Donald´s Cup bojovali o co nejlepší výsledek v okresním finále, které se uskutečnilo za přítomnosti čtyř týmů z uherskohradišťska a čtyř týmů z uherskobrodska na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti.

Los nás zařadil do skupiny A, kde pod vedením svého trenéra z přípravky Filipa Grebeníčka sehráli kluci tři utkání. První zápas se ZŠ Strání byl vcelku vyrovnaný, a i když v jednu chvíli vedl soupeř o dva góly, dokázali jalubští srovnat na 3:3 (Botek, Lakosil, Botek z penalty). Ve druhém zápase se ZŠ Větrná UH – Mařatice byli kluci odhodlaní vrátit soupeři dvě porážky z okrskového kola, během hry padly dva góly na obou stranách (Obdržálek, Bílý), ale v závěru se dostal dvakrát do šancí mařatický hráč a ty proměnil v góly (2:4). Třetí zápas se ZŠ Tupesy se podařilo klukům díky stále se lepšící hře vyhrát 2:1 (Botek, Obdržálek). Pak už jsme netrpělivě čekali na výsledek z vedlejšího hřiště, abychom znali dva postupující ze základní skupiny do čtvrtfinále. Bohužel jsme se jimi těsně nestali, ZŠ Jalubí bylo nejlepší z nepostupujících (pátí z osmi).

Všichni kluci, kteří na turnaji hráli, zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a výkony, trenér za neúnavné koučování a čas, který zde strávil, paní Botková za perfektní servis během obou turnajů a ostatní přítomní rodinní příslušníci za podporu a fandění. Pro naši školu je to úspěch!