Dvě bronzové z atletické venkovní olympiády

V úterý 23. 5. se na atletický stadion do Uh. Hradiště sjelo 20 škol se svými žáky na Olympiádu 1. stupně v atletických disciplínách 600m, 50m, skok do dálky s rozběhem, hod kriketovým míčkem a štafeta 4 × 60 m.

Nejvíce se nám dařilo v bězích. Na šestistovce mladší kategorie zaběhl krásný závod Viktor Malík a v cíli se radoval ze 3. místa! Ve sprintu se stejného cenného kovu dočkala v kategorii starších Lucka Šimčáková. Další medaili byla nejblíže štafeta starších dívek (Lucka Šimčáková, Kristýna Slováková, Agáta Balíčková, Klára Trávníčková), které skončily po skvěle odvedených předávkách i běhu o 6 setin sekundy na úžasném 4. místě.

Vzhledem k počtu dvaceti soutěžících v každé disciplíně stojí za zmínku i nemedailová, ale vysoce ceněná umístění:

6. místo: Ivana Michalčíková (50 m)

7. místa: Eliška Dobiášová (hod), Samuel Bílý (hod), Matěj Šilc, Patrik Botek, Viktor Malík, Samuel Bílý (štafeta mladší kluci), Jakub Hrňa, Tomáš Huťka, Ondřej Adámek, Václav Vagunda (štafeta starší kluci)

10. místa: Anna Grebeníčková (600 m), Ivana Michalčíková, Anna Smištíková, Eliška Dobiášová, Anna Grebeníčková (štafeta mladší holky)

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci!