Závody přípravek Zlín 23. 5.

Ve čtvrtek 23. 5. se 20 dětí z Atletické školní přípravky zúčastnilo Přeboru přípravek ve Zlíně. Byly to jejich první letošní venkovní závody v této soutěži. Nemohli s námi jet čtvrťáci, kteří byli na výletě v Praze a páťačky, které jsou od nového roku v kategorii mladších žákyň. Soutěžilo se za velmi chladného, ale naštěstí ne deštivého počasí a každý si vyzkoušel čtyři disciplíny: 60 m, 200 nebo 300 m (podle kategorie) – běhy byly měřeny pomocí kamery, takže mohlo běžet naráz i 9 dětí ve sprintu a vše se urychlilo. Dále skok daleký s rozběhem – zde jsme byli v nevýhodě, v Jalubí sice máme pískoviště s asfaltovým rozběžištěm, ale jednak ještě nebylo připraveno k využití a jednak to počasí zatím ani nedovolovalo. Před samotným zahájením závodů ale byl čas, tak jsme se pokusili natrénovat:) Hod kriketovým míčkem byl čtvrtou disciplínou, ta činí mnoha dětem stále problém, protože přirozenost házet pro ně není venku dostupná, ale někteří se už technicky zlepšili a i výkony byly fajn. Nejdůležitější ovšem je, že si to děti užily a měly radost z pohybu!

Z naší skupinky se nejvíce vydařil závod Viktorovi Malíkovi, který získal na 200 m stříbrnou medaili. Máme radost a gratulujeme! Nutno podotknout, že v této kategorii soutěžilo 38 závodníků, v mladších dívkách 45 závodnic, ve starších chlapcích 34 a ve st. dívkách 49.

Z dalších výkonů vybírám:

60 m:  Viktor (5­.), Patrik Botek (6.), Anička Grebeníčková (6.)

200 m:  Anička i Patrik (8.), Ivanka Michalčíková (12.)

dálka: Anička (10.), Viktor (11.)

hod: Ema Slavíková a Matěj Šilc (6.), Viktor (10.)

DALŠÍ ZÁVODY JSOU PLÁNOVÁNY NA 1. 6. A NA 13. 6., OBOJÍ V UH. HRADIŠTI, BUDU VÁS PODROBNĚ INFORMOVAT MAILEM.

ZÁVĚREM BYCH CHTĚLA VELMI PODĚKOVAT PANÍ BOTKOVÉ A PANU ŘIDIČI HRADILOVI ZA POMOC PŘI ZAJIŠTĚNÍ DOPRAVY DO ZLÍNA A ZPĚT, PROTOŽE JEN TAK JSME SE MOHLI ZÚČASTNIT.

A TAKÉ DĚKUJI VŠEM RODIČŮM ZA VZORNOU PŘÍPRAVU DĚTÍ PO STRÁNCE  ZAJIŠTĚNÍ VŠEHO POTŘEBNÉHO NA CESTU I ZÁVOD:)