Úspěšný atletický čtyřboj v Polešovicích

V pátek 27. září vyrazilo již před sedmou hodinou ranní 14 dětí směr Polešovice, kde si vyzkoušely čtyři atletické disciplíny v rámci Polešovického čytřboje, který již devátý rok tato škola pořádá. Většinou mají děti svou silnou zbraň v určité disciplíně, ale ve čtyřboji je potřeba umět vlastně vše dobře:)  Je to sprint na 50 m, vytrvalost na 300 m, skok daleký s rozběhem nebo z místa a hod kriketovým míčkem nebo medicinbaem.

Nejlépe se všechny disciplíny podařily Aničce Grebeníčkové ze 3. třídy, která v kategorii mladších získala zlatou medaili! Super výsledek pro naši školu. Těsně pod stupněm vítězů byla Maruška Cigošová, které body přisoudily 4. místo, také parádní umístění. V polovině startovního pole, které čítalo 33 závodnic, skončila Štěpánka Šmídová a Elenka Rozsypálková.

V závěrečných štafetách navíc výše jmenovaná čtyři děvčata úžasně zaběhla každá úsek 150 metrů a zaslouženě skončila na celkovém 2. místě:)

Starší dívky měly v kategorii 36 účastnic a nejlépe se dařilo páté Agátě Balíčkové a šesté Lucce Šimčákové. Obě jsou výborné běžkyně, ale ztratily v hodu. Dále nás reprezentovaly Sára Hubáčková (15.) a Alexandra Kavanová (25.). Štafetu zaběhly holky moc dobře, ve svém rozběhu byly druhé, ale nakonec obsadily 5. místo.

Mladší kluci měli oslabenou sestavu, dva spolužáci onemocněli, takže štafetu neběželi. Matěj Šilc obsadil šestou příčku (nejvíce získal za hod) a Jirka Kubát jako atlet nováček devatenáctou (z 33 kluků).

Starší hoši byli coby páťáci také oslabeni kvůli zdravotním důvodům spolužáků, sestavu na poslední chvíli doplnil Honzík Obdržálek ze 4. třídy. Moc se snažil, nejlépe mu vyšel hod, nakonec z toho bylo 24. místo z 38 kluků. O místo před ním skončil Matyáš Němec, také měl nejzdařilejší disciplínu hod. Výše v součtu bodů byl 12. Ondra Adámek a 9. Tomáš Huťka. Ve štafetě kluci obsadili 6. místo.

Všem našim reprezentantům patří poděkování za výkony a za sportovní chování – byli super parta, povzbuzovali se navzájem!