4. třída na dopravním hřišti

V pátek 11. října se čtvrťáci vypravili na dětské dopravní hřiště v Uh. Hradišti, kde pro ně byla připravena teoretická i praktická výuka na téma Cyklista v silničním provozu. Po zhlédnutí několika krátkých výukových videí a kontrolních otázkách předvedli svoji dovednost na kole při venkovní jízdě zručnosti. Následně si vyzkoušeli jízdu v provozu při zapnutých semaforech a s ohledem na dopravní značky. Někomu to šlo lépe, někomu méně lépe, ale je vidět, že kolo je jejich kamarád. Ještě je třeba u některých zapracovat na pravidelném nošení helmy, jak děti ví, je do 18 let povinná. V květnu pak děti čeká přezkoušení znalostí v testu a dovedností při jízdě na dopravním hřišti. A komu se podaří prokázat šikovnost v obou částech, získá průkaz cyklisty. Tak uvidíme:)

Zapojení školy do projektů:
  Prosím čekejte...