Divadlo O Truhlíkovi a Truhličce

V pondělí 14.10. k nám přijeli s pohádkou Truhlík a Truhlička. Už jsme se těšili, co nám opět předvedou. A bylo to moc napínavé. Truhíka bolelo břicho a bylo mu „šoufl“, protože něco špatného snědl. Tak nás naučil i říkanku. „Nemocní do školky nepatří, víme to všichni raz, dva tři.“

Pak měl strach, že má žloutenku a kvůli tomu, že si nemyl ruce. A tak zazpíval i s kytarou. „Mýdlo mydlí, mýdlo pění, mýdlo špínu v čisto změní.“ Truhlička mu začarovala ruku a ta se během chvilky tak zvětšila, že jsme zůstali paf. Na ruce se ukázaly příšerky, které se jmenovaly bakterie nebo-li bacily. Nakonec se zjistilo, že Truhlík vypil vodu zabarvnou od barvy. A záhada byla odhalena, to proto ho bolelo břicho.

Pohádka skončila písničkou a my herce odměnili velkým potleskem.