TÝDEN OD 19. 10. DO 23. 10. (5. TŘ.)

PONDĚLÍ 19. 10.

– Pracovní sešit 2. díl MODRÝ: str. 9 cv. 1

dobrovolně: b) c) d)

dobrovolně: poslech celé pohádky: KLIKNI ZDE

MATEMATIKA

– Pracovní sešit strana 21 boční sloupec jeden zelený (písemné násobení) + jeden bílý (písemné dělení)

AJ

- v příloze najdete pracovní list. Nemusíte si nic tisknout. Napište pouze řešení úkolů do AJ školní.

ÚTERÝ 20. 10.

JAZYK ČESKÝ

– Pracovní sešit 2. díl MODRÝ: str. 9 cv. 1: do školního sešitu přepiš první, druhou, třetí a čtvrtou větu V ČASE PŘÍTOMNÉM

Pracovní sešit 2. díl MODRÝ: str. 12 cv. 3

– dobrovolně: Pra­covní sešit 2. díl MODRÝ: str. 12 cv. 4

– dobrovolně: Zo­pakuj si mluvnické kategorie sloves v online testu – klikni TADY

MATEMATIKA

Pracovní sešit strana 21 boční sloupec dodělat zbylé dva sloupce jeden zelený (písemné násobení) + jeden bílý (písemné dělení)

KLIKNI – OPAKOVÁNÍ PŘEVOD JEDNOTEK

STŘEDA 21. 10.

JAZYK ČESKÝ

– Pracovní sešit 2. díl MODRÝ: str. 11 cv. 1: pracuj podle zadání + najdi rýmy a barevně je vyznač (použij dvě barvy)

- klikni – 10 CVIČENÍ NA ZOPAKOVÁNÍ MLUVNICKÝCH KATEGORIÍ POD­ST. JMEN

– dobrovolně: Pra­covní sešit 2. díl MODRÝ: str. 11 cv. 1b) + 1e)    ÚKOLY a) c) d) NE !!!  Děkuji

– procvičuj si slovíčka 3. lekce

– v příloze najdeš úkoly na tento den. Nic nemusíš tisknout, pouze piš odpovědi na otázky do sešitu AJ školní.

ČTVRTEK 22. 10.

AJ

– učebnice: str. 19/ pojmenuj obrázky ve hře, názvy piš do sešitu (např. obrázek ovoce = 5. políčko = fruit)

– PS: str. 18/cv. 1

str. 19/cv. A,B

PŘÍRODOVĚDA

– podívej se na video o zpracování železa:  klikni TADY

přečti si dobře celou stranu 15 v elektronické učebnici

(vyzkoušej také funkčnost ikonek v levé části strany 15 a pokud budeš chtít text zvětšit, použij lupu, nebo na část textu klikni)

klikni na učebnici TADY

do sešitu si udělej tento zápis:

RUDY

- H a N, které obsahují kovy

ŽELEZNÉ RUDY

- tavením v hutích z nich získáváme kov ŽELEZO (to se dál zpracuje  že­lezárny, ocelárny drátovny, válcovny)

- nevýhoda železa → koroduje = rezaví

MAGNETIT

- obsahuje velké množství železa

- černošedý

- přitahuje magnet

PÁTEK  23. 10.

AJ

– učebnice: str. 18/ obrázek domečku . Napiš do sešitu věty 1 – 5 a doplň chybějící slova. Obrázek domu ti napoví.

- PS: str 18/ cv. 2, str. 19/ cv. 3

JAZYK ČESKÝ

– Pracovní sešit 2. díl MODRÝ: str. 11 cv. 3 + cv. 3 a)              trénovali jsme to spolu ve středeční online hodině:)

VLASTIVĚDA