Památník Velké Moravy

Den před podzimními prázdninami využili páťáci k návštěvě Památníku Velké Moravy neboli Cyrilometodějského centra ve St. Městě a archeologické lokality Na Špitálkách. V památníku se pak nachází arch. lokalita Na Díle a o několik dnů dříve se podívali i na Modrou, kde je lokalita Na Valách. Všechna navštívená místa jsou spjata s učivem vlastivědy o Slovanech a Velkomoravské říši. V památníku děti zhlédly nejprve úvodní film natočený ve skanzenu na Modré. Poté se s paní lektorkou vydaly do stálé expozice na výukový program Po stopách Mojslava. Chlapec tohoto jména se stal průvodcem období Velké Moravy – počínaje dětstvím, přijetím mezi bojovníky až po úmrtí. V závěru paní lektorka ověřila pozornost dětí skupinovým úkolem. Protože nám zbyl ještě čas, podívali jsme se krátce i na další výstavy, a to Příběh Konstantina a Metoděje, který seznamuje návštěvníky formou vizuálních projekcí s osudy věrozvěstů a na výstavu Pravěk Uherskohradišťska, kde je poznávací hmatová stezka proti proudu času. V objektu jsme strávili bezmála dvě a půl hodiny a kdyby nebylo odjezdu autobusu, ještě bychom zůstali. Doporučujeme všem!