Soutěž mladých přírodovědců

V pátek 18. listopadu 2022 byla po dvouleté „covidové“ pauze obnovena tradice a ZŠ Staré Město opět zorganizovala již 9. ročník přírodovědné soutěže, do které se zapojilo celkem 19 družstev žáků ze ZŠ Nedakonice, Jalubí, Zlechov a z pořádající školy. Soutěž se skládala z testu přírodovědných znalostí a praktických úkolů. Náročný test nejdříve prověřil teoretické vědomosti a potom žáci postupně procházeli pěti stanovišti a sbírali cenné body za své znalosti praktické. Poznávali zástupce rostlin a stromů, v učebně přírodopisu určovali živočichy, v přípravně přírodopisu zavonělo exotické koření a cizokrajné plody, na zelené stezce se třídil odpad a v rámci přírodovědného kroužku Leguánek měli žáci možnost se seznámit s několika obyvateli malé školní ZOO a poté řešili úkoly s těmito živými plazy. Dalším z cílů organizátorů této soutěže bylo umožnit dětem seznámit se s prostory školy, vybavením učeben i s některými vyučujícími. Prvenství nakonec zaslouženě získala jedna skupinka z Nedakonic a ani naši žáci se nemusí za své výkony stydět! Určitě to pro ně byla další zkušenost a navštívená místa školy se jim líbila.