Bobřík informatiky

Na podzim pravidelně probíhá předmětová soutěž podporovaná Ministerstvem školství s názvem Bobřík informatiky. V naší základní škole se týká pouze 4. a 5. ročníku, a to v kategorii MINI. Probíhá pouze jeden týden, děti pracují na počítači v učebně informatiky, kde odpovídají na 12 otázek v online testu během 30 minut tak, že buď vybírají z několika odpovědí, nebo přemísťují objekty na obrazovce. Otázky jsou z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti, nejde pouze o ovládání počítače. Ulovit bobříka = stát se úspěšným řešitelem se letos podařilo 15 dětem ze čtyřiceti, byly to: Agáta Balíčková, Adéla Dostálová, Anna Smištíková, Eliška Dobiášová, Iveta Mifková, Jakub Hrňa, Jakub Malý, Jan Malý, Jan Obdržálek, Lucie Šimčáková, Matouš Grebeníček, Matyáš Němec, Ondřej Adámek, Tomáš Lakosil, Vojtěch Matušinec. Blahopřejeme!