ASTRONOMICKÝ VÝCVIK V 5. TŘÍDĚ

S 5. třídou celý podzim objevujeme krásy vesmíru. Učíme se v teoretických i praktických lekcích o hvězdách, souhvězdích, Slunci i planetách. Tentokrát jsme si vyzkoušeli „astronautický výcvik pro let na Mars“ a žáci plnili zkoušky různých dovedností, které musí každý astronaut mít, aby byla jeho mise úspěšná. Zkouška koordinace například ověřila jejich rovnováhu při chůzi na laně, zkouška pozorování zase umožnila prozkoumat opravdový meteorit pod mikroskopem. Protrénovali jsme si svůj zrak, sluch i paměť, ale nejoblíbenějším stanovištěm bylo bezpochyby místo, kde jsme házeli různé předměty do mouky a vyzkoušeli si tak, jaké vlastnosti ovlivňovaly tvorbu kráterů na Měsíci. Zkoušky jsme nakonec zdárně prošli a odměnou nám bylo pochutnání si na Marsu :)